نتایج جستجو برای عبارت :

وصیت نامه امام

دانلود کتاب درس هایی از وصيت نامه امام خمینی (ره) + پاورپوینت کامل + نکات مهم وصایای امام + نمونه سوال
عنوان فایل : درس هایی از وصيت نامه امام خمینی (ره) نوع فایل : pdf ,word حجم فایل : 2.5 مگابایت تعداد صفحات : 136 مولف : محمد شفیعی مازندرانی فایل کتاب به صورت word و قابل سرچ می باشد توضیحات : کتاب laquo;درس zwnj;هایی از وصيت zwnj;نامه zwnj;ی امام خمینی raquo; .
دریافت فایل
توضیحات پاورپوینت بررسی زندگی و اندیشه ی امام خمینی بصورت کامل
سوالات تستی کتاب وصيت نامه امام تالیف شفیعی مازندرانی با پاسخنامه
سوالات تستی کتاب وصيت نامه امام تالیف شفیعی مازندرانی با پاسخنامه سوالات تستی کتاب وصيت نامه امام تالیف شفیعی مازندرانی با پاسخنامه در 8 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc مشخصات فایل تعداد صفحات 8 حجم 0 کیلوبایت فرمت فایل اصلی docx دسته بندی نمونه سوال آزمون توضیحات کامل سوالات تستی کتاب وصيت نامه.
پاورپوینت ب
در ارشاد شیخ مفید، نقل کرده که:
چون امام حسن عسکرى علیه السّلام رحلت فرمود، مردى از اهل مصر مالى را بمکه آورد براى صاحب الامر، مردم گرد وى اجتماع نمودند جمعى از سنّیان گفتند: حسن عسکرى بلا عقب وفات یافت و عده ‏اى گفتند: جانشین وى جعفر (کذّاب) است، گروهى هم گفتند جانشین او پسرش میباشد، مرد مصرى یکنفر بنام ابو طالب را به محله عسکر» واقع در سامره فرستاد تا حقیقت امر را کشف کند، نامه‏ اى هم با آن مرد بود.
فرستاده نخست نزد جعفر (کذّاب) رفت و از او د
حضرت علی(ع) قبل از شهادت به فرزندانشان چه فرمودند؟وصيت امام درباره فتنه‌های پس از ایشاننقل شده است که امام در آن شب برای نماز شب به مسجد نیامد و در تمام آن شب بیدار بود و به عبادت حق تعالی مشغول بود.به گزارش مشرق، ماه رمضان مزین است به شب قدر، شبی که به تعبیر قرآن، مبارک یاد شده است. مبارک از حیث بخشش، استغفار و بندگی در یک ماه. بنابر روایات تاریخی و مستندات ویژه این ماه، شب های نوزدهم، بیست و یکم و شب بیست و سوم ماه رمضان را به عزاداری اهل بیت (
در کمال الدین از  احمد بن ابراهیم روایت کرده که گفت:
در سال 262 بخدمت حکیمه خاتون دختر امام محمد تقى و خواهر امام على النقى علیهما السلام رسیدم و از پشت پرده با وى سخن گفتم، و از عقیده وى در باره امامت استفسار نمودم. او هم یکایک ائمه را شمرد و از جمله حجة بن الحسن را نام برد. من گفتم: خدا مرا فداى شما گرداند:
آیا! حجة بن الحسن را دیده ‏اید و از وى خبر دارید؟ گفت: پدرش نامه ‏اى در باره او بمادرش نوشته بود و من از مادرش پرسیدم بچّه کجاست؟ گفت:پنهان اس
 نسشت کتاب خوان مدرسه ای روز چهارشنبه 98/2/4 ساعت 9 صبح در دبستان دخترانه میعاد شهرکرد برگزار شد . در این نشست 6 نفر از دانش آموزان کتابهای خوانده شده خود را که آقای حسن فتاحی به رشته تحریر در آورده است را به شرح زیر با دیگر دوستان به اشتراک گذاشتند . 1. ترنج الله بخشی ، کتاب امام علی نقی (ع) ، ثمین علی بیگی کتاب امام رضا (ع)  ، یگانه باقری کتاب امام حسن (ع) ، گیسو راد کتاب امام زین العابدین (ع) ، فاطمه خسروی کتاب امام علی (ع) و آنوشا صالحی کتاب امام موسی
هو الرحمن الرحیم
شما چهل روز دایم الوضو باشید خواهید دید که درهای رحمت خداوند چگونه یک به یک در مقابل شما باز خواهد شدنمازهای واجب خود را دقیق و اول وقت بخوانیدخواهید دید که چگونه درهای خداوند در مقابل شما باز خواهد شدسوره واقعه را هر شب یک مرتبه بخوانیدخواهید دید که چگونه فقر از شما روی برمی گرداندانسان اگر می خواهد به جایی برسد، با نماز شب می رسدبرادران و خواهران من، اگر ما در راه امام زمان(عج) نباشیم بهتر است هلاک شویمو اگر در راه امام زم
یکی ازمسائلی که میتوان از طریق آن وجود مقدس امام زمان (عج) را به اثبات رساند ماجرای شهادت پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری (ع)واتفاقات همراه آن است همانطور که میدانیم و از روایت ها و حکایت های تاریخی به روشنی به دست می آید, سال ها پیش از آن که هشتم ربیع .
سیره‌ی امام جعفر صادق (ع)
 
شخصیت
امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است كه افزون بر شیعیان، عالمان و
عارفان اهل تسنن نیز توجهی ویژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصیتی
ایشان را ستوده و از آن حكایت‌ها نقل كرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی
امام صادق(ع) را می‌خوانیم.
داستان شهیدی که سر بی تنش سخن می گفت
شنبه, آبان 17 1393 ساعت 10:52
اندازه قلم


چاپپست الکترونیکی

در همان لحظه همرزمانش که می خواستند به سرعت از منطقه دور شوند متوجه می شوند، در حالیکه بدن این بزرگوار بدون سر می دوید، سرش چند دقیقه ای یا حسین گویان» روی زمین می غلتید.


عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دادن سر نه عجب، داشتن سر عجب است

به گزارش پایگاه خبری فرجام، داستان شهادت برای ما تکراری اما جذاب است و زیباتر از آن داستانی به بلندای تاریخ اس
داستان شهیدی که سر بی تنش سخن می گفت
شنبه, آبان 17 1393 ساعت 10:52
اندازه قلم


چاپپست الکترونیکی

در همان لحظه همرزمانش که می خواستند به سرعت از منطقه دور شوند متوجه می شوند، در حالیکه بدن این بزرگوار بدون سر می دوید، سرش چند دقیقه ای یا حسین گویان» روی زمین می غلتید.


عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است

دادن سر نه عجب، داشتن سر عجب است

به گزارش پایگاه خبری فرجام، داستان شهادت برای ما تکراری اما جذاب است و زیباتر از آن داستانی به بلندای تاریخ اس
انشالله همه با روی ماه باشیم
 

هو الرحمن الرحیم 
شما چهل روز دایم الوضو باشید خواهید دیدکه درهای رحمت خداوند چگونه یک به یک در مقابل شما باز خواهد شدنمازهای واجب خود را دقیق و اول وقت بخوانیدخواهید دید که چگونه درهای خداوند در مقابل شما باز خواهد شدسوره واقعه را هر شب یک مرتبه بخوانیدخواهید دید که چگونه فقر از شما روی برمی گرداندانسان اگر می خواهد به جایی برسد، با نماز شب می رسدبرادران و خواهران من،اگر ما در راه امام زمان(عج) نباشیم بهتر اس
۸ آبان ۱۳۵۹ همزمان با شهادت نوجوان ۱۳ ساله، حسین فهمیده، روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است.
محمد حسین فهمیده متولد ۱۶ اردیبهشت ۱۳۴۶ در شهر قم است. وی در خانواده‌ای مذهبی به همراه برادرش داوود که او هم در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسید، زندگی می‌کرد. در حدود ۱۰ سالگی به کرج مهاجرت کردند و تحصیلات راهنمایی را در آنجا ادامه داد. شهید فهمیده در جریان درگیری‌های کردستان در اوایل سال ۱۳۵۸، به آنجا رفت تا با دشمنان بجنگد ولی نیروه
شخصی در حال مرگ بود و قبل از مرگش او وصيت کرد: من ۱۷ شتر و ۳ فرزند دارم.
شتران مرا طوری تقسیم کنید که بزرگترین فرزندم نصف انها را و فرزند دومم یک سوم انها را و فرزند کوچکم یک نهم مجموع شتران را به ارث ببرند.
وقتی که بستگانش بعد از مرگ او این وصيت نامه را مطالعه کردند متحیر شدند و به یکدیگر گفتند ما چطور می توانیم این ۱۷ شتر را به این ترتیب تقسیم کنیم؟.و بعد از فکر کردن زیاد به این نتیجه رسیدند که تنها یک مرد در عربستان می تواند به انها کمک کند.
بنا
تحقیق امام حسین (ع) فرمت فایل دانلودی: .rarفرمت فایل اصلی: docتعداد صفحات: 22حجم فایل: 292قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:امام حسین(ع) در 3 شعبان سال چهارم هجری در شهر مدینه دیده به جهان گشود. پدرش علی مرتضی(ع) و مادرش فاطمه اهرا(س) می باشد. امام حسین(ع) دارای خصوصیات اخلاقی ممتازی بودند از جمله سخاوت، شجاعت، تواضع، بردباری و . امام حسین (ع) به مدت 7 سال از دوران کودکی خود را در زمان جد بزرگوار خود سپری کرد و در این مدت رسول خدا(ص) آنچه را از لوح محفوظ پذیرف
تحقیق در باره امام حسین (ع) کسی که مصباح الهدی بود ه  و هست به معنی
چراغ نجات . این تحقیق زندگی امام حسین (ع)و حوادثی که بر ان حضرت اتفاق افتاده است را در جریان تاریخی روایت می کند. مطالعه این تحقیق را به دانش پژوهان پیشنهاد میکنم .  
                                    سفارش فایل
داستان های مهدوی(3)
 درس: درس معرفت امام بود
شاگرد: شیعه خالصی بود مثل محمدبن مسلم
استاد: شکافنده دانش ها
 
امام باقر علیه السلام حال آدم دور مانده از امام زمانش را تشبیه کرده بود به گوسفند گم شده از گله و چوپان.
گوسفندی که بعد از دل بستن و رانده شدن از چوپان های غریبه،
بعد از هراس و حیرانی و سرگردانی،
طعمه ی گرگ خواهد شد.(مکیال المکارم،ج 1،ص 44؛ کافی، ج 1،ص 336)
منبع: روایت هایی داستانی پیرامون وجود مقدس امام عصر سلام الله علیها با نگاهی به کتاب شری
هدیه های آسمان : درس ۱۶ زیارت (ششم ابتدایی)
درس ۱۶ زیارت
۱- حضرت معصومه (س) چگونه زنی بود ؟
یکی از ن دانشمند و پرهیزکار در زمان خود بودند.
۲- نام حضرت معصومه (س) چه بود ؟
فاطمه
۳- چرا به دختر امام هفتم ما شیعیان (معصومه) می گفتند ؟
به خاطر دوری از کارها زشت و گناهان معصومه » مشهور شده اند.
۴- معصومه یعنی چه ؟
پاک و پاگیزه از بدی و گناهان
۵- چرا آرامگاه حضرت معصومه (ص) در قم قرار دارد ؟
ایشان برای دیدار برادرشان از مدینه عازم خراسان شدند اما در مسیر ط
موضوع انشا: واقعه عاشورا
پس از شهادت امام حسن (ع ) (۵۰ هجرى) امام حسین (ع ) عهده دار امر امامت شد. معاویه پس از بیست سال حکومت ظالمانه ، در سال ۶۰ هجرى مرد و بر خلاف قرارداد صلح با امام حسن مجتبی (ع)، یزید را که فردى فاسد و شرابخوار و مخالف با اسلام بود به جاى خود قرار داد. او علناً مقدسات اسلامى را زیر پا مى گذاشت.اینجا بود که امام حسین علیه السلام از همان آغاز کار با او به مخالفت برخاست .
یزید نامه اى به حاکم وقت مدینه نوشت و به او دستور داد که از اما
دو خطبه از امام علی(ع) که یکی بدون نقطه و دیگری بدون الف می باشد و همچنین نامه ای از طرف میرزا محمد الویری به احمد خان امیر حسینی سیف الممالک که بدون نقطه نوشته شده است را می توانید در این پاورپوینت مشاهده کنید.
لینک دانلود مستقیمحجم: 574 کیلوبایت
مولوی محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با ارسال نامه ای به فرمانده کل ارتش، از خدمات ارتش در مناطق زله زده استان تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به دنبال حضور موثر ارتش به مردم زله زده استان کرمانشاه، مولوی محمد محمدی امام جمعه اهل سنت طی نامه ای به سرلشکر از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمک به مردم زله زده استان کرمانشاه قدردانی کرد.متن نامه بدین شرح است:
امیر گرانقدر فرماندهی محترم ارتش ج
مقاله پی‌‌جویی دو رویکردِ تأویلی معناگرا و عینی‌‌گرا در روایات دربردارندۀ واژۀ تأویل از امام علی علیه السلام» طاهره نوری، مهدی مطیع، محمد مرادی
مقاله برگرفته از پایان نامه طاهره نوری با عنوان تأویل از دیدگاه امام علی علیه السلام با تاکید بر نهج البلاغه» است و در پژوهشنامه تأویلات قرآنی به آدرس http://tavil.quran.ac.ir/ منتشر شده است.
دریافتحجم: 616 کیلوبایت
مقاله تحلیل انتقادی مقایسه عصمت امام و خطاناپذیری پاپ


مقاله علمی و پژوهشی " تحلیل انتقادی مقایسه عصمت امام و خطاناپذیری پاپ" مقاله ای است در 20 صفحه و با 43 فهرست منبع که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی با رویکرد اندیشه نوین دینی منتشر شده استدر این مقاله علمی و پژوهشی به عصمت، خطاناپذیری، امام، پاپ، شیعه و کاتولیک پرداخته شده استچکیده مقالهاعتقاد به جانشین معصوم در مذهب شیعه و خطاناپذیری پاپ در مذهب کاتولیک از اصول بنیادین اعتقادی هر دو مذهب
امام زمان مثل برف می آید .مثل برف آرام ، مثل برف مهربان ، و یک روز صبح ناگهان ، همه جهان را سپید پوش می کند . عادل و صبور ، مثل برف . یا امام زمان عج !من عاشق تو هستم من از بچگی عاشق برف بودم تمام سال انتظار می کشیدمبرای صبح سپیدی که برف می آید من واقعا منتظر تو هستم منتظر آن لحظه ای که بیایی و به تو بگویم : برف نو برف نو سلام سلام شادی آوردی ای امید سپید همه آلودگی است این ایام .
موضوع: نامه ای به امام رضا
آقای دلم سلام .سلام مولای من ،سلام ای ستاره، سلام ای مهربان ،سلام
نمی دانم با چه زبانی انشا را آغاز کنم ،خورشید با آن گرمای خوشایندش سرم را نوازش میکند.دلم شکسته است نمی دانم چرا ؟
اما خوب میدانم خدا هر قلب شکسته ای را دوا میکند . آقا دلم جزء هوایت هوایی ندارد.دلم هوایی از لطف می خواهد -فقط کمی-کمی عطر زعفرانی ، کمی رزق حضرتی ، چند رج تسبیح شاه مقصود ، و چندانه فیروزه شیخ شتری ـ دلم حرم میخواهد .دلم زمزمه رضا رضا
میخوا
  حمدوسپاس مخصوص خدای رحمانیکتای روزی ده انسانخالق زمین و آسمانهمان کس که نازل کرد قرآنبرمحمد(ص)خاتم پیغمبرانکه همنام اوست مهدی صاحب امان(عج)خاتم وصیانغائب ازنظر،قائم به روز وصال،وناجی ره منتظرانهمان امام که تنها۳۱۳یارویاور واقعی دارند در جهانکه به امید ایزدی خواهندبودازایرانو حرم مطهرآن امام همام واقع شده در جمکراننزد عمه سادات حضرت معصومه(س)خواهرسلطان خراسانکیست جز مهدی موعود(عج) ناجی مستضعفانکیست جز مهدی موعود(عج)یاری دهنده مر
روزى امام از محلى عبور می کردند, عده اى از فقرا بر عباهاى پهن شده شان نشسته بودند ونان پاره هاى خشکى می خوردند, امام حسین (ع ) می گذشت که تعارفش کردند و او هم پذیرفت , نشست و با آنها از غذایشان خورد و آن گاه بیان داشت : ان الله لا یحب المتکبرین , خداوند متکبران را دوست نمیدارد. سپس فرمود: من دعوت شما را اجابت کردم , شما هم دعوت مرا اجابت کنید. آنها هم دعوت آن حضرت را پذیرفتند و همراه امام به منزل رفتند.حضرت دستور داد هر چه در خانه موجود است به ضیاف
میهمان دوستی امام علیه السلام
راوی: یکی از نزدیکان امام رضا علیه السلام
مرد گفت: سفر سختی بود. یک ماه طول کشید».
امام رضا علیه السلام فرمودند: خوش آمدی!»
ببخشید که دیروقت رسیدم. بی پناه بودن مرا مجبورکرد که دراین وقت شب، مزاحم شما شوم».
امام لبخندی زدند و فرمودند: با ما تعارف نکن! ما خانواده ای میهمان دوست هستیم».
در این هنگام روغن چراغ گردسوز فرونشست و شعله اش آرام آرام کم نور شد. میهمان دست برد تا روغن در چراغ بریزد، اما امام دست او را آرام
کار هر مرد نیست خرمن کوفتن.ِ
گرامیداشت یاد امام حسین با عزاداری در زمان کنونی کاری عبث است. بزرگترین درس امام حسین مسیله ی بیعت است. امام حسین قبل از عظیمت به کوفه از تک تک مردم بیعت و امضا گرفت. چون مسیله ی حق الناس در میان است.
الان حاکمان با داشتن بیش از 50 شرکت و بدون بیعت و امضای مردم با زیر پا گذاشتن حق الناس حکم میرانند. مثل حکومت عباسیان با بیعت های فرمالیته.
بزرگترین کار برای امام حسین پیاده کردن منش بیعت وی است
 ابوهاشم جعفری می‌گوید: مشکل مالی داشتم نزد امام هادی(علیه السلام)رفتم. امام فرمود:کدام‌یک از نعمت‌های خدا را شکر میکنی؟

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

fekrinow مجله خبری تخصصی فناوری و کامپیوتر اینسوئل تکنولوژِی مرجع دانلود فایل های فرهنگیان و دانشگاهی govalg واسه اینکه لاغرشم ^_^ باران عشق آژانس تبلیغاتی پرمون طرح konkur400